502 111 221

Miejsce

Zamieszkaj w Olsztynie

Olsztyn Miasto Ogród

Olsztyn to stolica pięknego regionu, Zielonych Płuc Polski. W ciągu kilku ostatnich lat miasto stało się jeszcze piękniejsze. Do Olsztyna wróciły tramwaje, a przy trasie ich przejazdu powstał największy w północno-wschodniej Polsce obiekt handlowo-usługowy. Miasto zwróciło się ku wodzie. Nieużytki w zakolu rzeki Łyny zagospodarowano na Park Centralny i służą dziś mieszkańcom jako miejsce wypoczynku. Malownicze brzegi Jezior Długiego i Krzywego ożyły dzięki ulokowaniu nad nimi traktów spacerowych i ścieżek rowerowych. Pojawiły się nowe przystanie i restauracje. Rewitalizacja sięgnęła także historycznych budynków koszar przy ulicy Artyleryjskiej, które stanowią dziś ozdobę tej części miasta.

Nadszedł czas na włączenie do miejskiej struktury terenów pomiędzy osiedlami Nagórki i Jaroty. Na tych dwóch dzielnicach, zamieszkiwanych przez niespełna czterdzieści tysięcy mieszkańców, wykształciła się pełna infrastruktura, na którą składa się dostępność mediów i transportu miejskiego, bliskość szkół i przedszkoli, sklepów, miejsc rekreacji i opieki zdrowotnej. Mimo tego tereny pomiędzy tymi osiedlami od lat stanowią w większości nieużytki. Trwają dyskusje nad planem zagospodarowania dla tego terenu. Bezsporny pozostaje jednak plan zlokalizowania na tym terenie parku, który swoim rozmiarem (ma on zajmować blisko 20 ha) przekraczać ma wielkość Parku Centralnego.

Olsztyn

Osiedle City Park

City Park to nawiązanie to jednego z haseł Olsztyna – Miasto Ogród – które odzwierciedla charakterystyczną dla stolicy Warmii symbiozę wygody życia w mieście i bliskości natury. Z jednej strony, osiedle City Park zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ulicy Krasickiego z ulicą Barcza. Z drugiej, sąsiaduje z terenami zielonymi, wśród których już dziś skorzystasz z alejki spacerowej i Ogrodu Jordanowskiego, a w przyszłości odpoczniesz w okazałym parku miejskim. Przez las po drugiej stronie ulicy Krasickiego udasz się spacerem nad jezioro Skanda. Usytuowanie w tym miejscu budynków mieszkalno-usługowych stanowić ma impuls do faktycznego włączenia do miasta terenów, które znajdują się w jego granicach. Takie ulokowanie inwestycji to najlepsze przeciwdziałanie zjawisku tzw. rozlewania się miasta, czyli lokowaniu kolejnych budynków na jego rogatkach, ubogich w infrastrukturę.

Ogrod Jordanowski
Koncepcja planistyczna

W bliskim sąsiedztwie tej inwestycji znajdziesz: market spożywczy, centrum handlowe ze stacją paliw, przystanek komunikacji miejskiej, a w dalszym sąsiedztwie obiekty użyteczności publicznej Nagórek i Jarot. Po wykonaniu planowanej wzdłuż ulicy Krasickiego drugiej nitki linii tramwajowej, korzystał będziesz ze zrewitalizowanej jezdni z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

stopka